تبدیل رادیان به درجه در جاوا با متد toDegrees


تبدیل رادیان به درجه در جاوا با متد toDegrees

تبدیل رادیان به درجه در جاوا با متد toDegrees
هنگام کار با اعداد در جاوا، به کار کردن با زاویه ها و تبدیل آنها به یکدیگر هم بر میخورید. در این میان لازم دارید که مقادیر رادیان و درجه را به هم تبدیل کنید. برای این کار، متد toDegrees در جاوا وجود دارد که میتواند مقدار رادیان را به درجه تبدیل کند. برای آشنایی کامل با برنامه چی همراه باشید. (منبع نوشته: TutorialsPoint)

 

توضیحات و نحوه کار متد toDegrees

این متد میتواند مقدار آرگومانی که به آن داده ایم را به درجه تبدیل کند و مقدار را برگرداند. معمولا برای این متد مقداری را پاس میدهیم که خودش برحسب درجه نباشد (چون اگه درجه باشه دیگه بیکاریم بدیمش این متد تبدیلش کنه به درجه؟). پس معمولا مقداری که برای متد toDegrees میفرستیم، برحسب رادیان میباشد. این متد این مقدار رادیان را به درجه تبدیل میکند و مقدار را به شما برمیگرداند.

 

قواعد نوشتاری (Syntax)

در این قسمت میتواند یک الگو از متد toDegrees را مشاهده کنید و برای نوشتن از آن استفاده کنید:

double toDegrees(double d)

 

پارامتر های ورودی

اینجا جزئیات پارامتر های ورودی مشخص شده اند:

 • d – یک عدد از نوع داده اولیه double به عنوان پارامتر ورودی (آرگومان) قبول میکند.

 

مقدار بازگشتی

 • این متد یک مقدار از نوع داده اولیه double برمیگرداند. این مقدار همان زاویه ای است که توسط متد تولید شده است.

 

مثال

public class Test { 

  public static void main(String args[]) {
   double x = 45.0;
   double y = 30.0;

   System.out.println( Math.toDegrees(x) );
   System.out.println( Math.toDegrees(y) );
  }
}

در این مثال مشاهده میکنید که دو متغیر از نوع داده اولیه double به نام های x و y تعریف کردیم و به آنها مقادیر اولیه را هم داده ایم. سپس در ادامه با استفاده از دستور println مقدار حاصل شده را در خروجی نشان دادیم. در پرانتز جلوی همین دستورات، متد toDegrees را روی کلاس Math که یک کلاس داخلی در زبان جاوا است، صدا زدیم. به عنوان آرگومان هم یکبار متغیر x و یکبار هم متغیر y را به آن پاس دادیم و آن را به درجه تبدیل کرده است. نتیجه را در خروجی مشاهده میکنید.

این کدها خروجی زیر را تولید میکنند.

 

خروجی

۲۵۷۸٫۳۱۰۰۷۸۰۸۸۷۰۴۴
۱۷۱۸٫۸۷۳۳۸۵۳۹۲۴۶۹۸

اگر شما هم درباره متد toDegrees اطلاعاتی دارید و میتوانید توضیحاتی ارائه بدهید، با نوشتن آن در قسمت نظرات (همین پایین) ما را در کامل تر شدن این مقاله آموزشی یاری نمایید.

 

سوالات خودتان را بپرسید

در این جلسه از دوره آموزش جاوا درباره متد toDegrees بحث کردیم. اگر هنوز سوالی در ذهن شما وجود دارد، یا قسمتی نیاز به توضیحات بیشتر دارد، میتوانید سوالات خودتان را در قسمت نظرات بپرسید تا به سرعت به آنها پاسخ بدهیم.

آموزش برنامه نویسی

علی خانقلیمشاهده نوشته ها

خانقلی علی

به برنامه نویسی و مخصوصا برنامه نویسی اندروید علاقه بسیار زیادی دارم. همه تلاشم هم اینه که با "برنامه چی" بتونم برنامه نویسی رو برای همه خیلی راحت کنم. به وبسایت ما خوش اومدین! 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *