بهترین اپلیکیشن قفل برنامه اندروید

۱۰ اپلیکیشن قفل برنامه برتر اندروید در سال ۲۰۱۷

سیستم عامل اندروید به شما این امکان را میدهد که روی برنامه های خود قفل بگذارید. این قابلیت به شما اجازه میدهد تا برنامه های گوشی خود را از دید دیگران مخفی کنید. به هرحال امروزه بسیاری از کار های ما با موبایل انجام میشوند. مکن است اطلاعات مهم و یا خصوصی را هم در آن داشته باشیم. به همین دلیل امنیت اطلاعات و برنامه ها مورد مهمی است که باید آنرا رعایت کنیم. برای ایجاد و حفظ این امنیت راه های مختلفی وجود دارد. با برنامه چی برای معرفی و بررسی ۱۰ اپلیکیشن قفل برنامه برتر اندروید همراه باشید. (منبع نوشته: android authority)

این مقاله دارای قسمت های زیر میباشد:
AppLock
AppLock(byIvyMobile)
AppLock-FingerprintUnlock
AppLocker
AppLock:FingerprintPassword
NortonAppLock
PerfectAppLock
SmartAppLock
SpSoftAppLock
Vault

اولین سد امنیتی هر گوشی معمولا قفل پیشفرض صفحه ی نمایش آن است. هنگامی که این قفل را باز کرده باشیم، همه چیز در دستگاه شما در دسترس میباشد. ممکن است گاهی موبایل هوشمند شما دست کودک­تان باشد. یا ممکن است به هر دلیلی بقیه هم بتوانند به گوشی شما دسترسی داشته باشند و رمز قفل پیشفرض آنرا هم بلد باشند. در اینصورت باید اپلیکیشن هایی داشته باشید که وظیفه ی رمز گذاری روی برنامه های شما را داشته باشند. حال این اپلیکیشن ها را معرفی میکنیم.


AppLock

applock اپلبکبشن قفل برنامه اندورید

اپلیکیشن AppLock که توسط شرکت DoMobile ساخته شده، یقینا یکی از بهترین اپلیکیشن های قفل برنامه است. این اپلیکیشن میتواند کارهای ابتدایی مانند قفل گذاری روی برنامه های خاص را انجام دهد. همچنین میتواند عکس ها و ویدئوهایی که شما انتخاب میکنید را قفل کند. علاوه بر این، قادر است از حذف کردن اپلیکیشن ها جلوگیری کند، از حسگر اثر انگشت پشتیبانی کند و همچنین موارد زیادی مثل تماس های ورودی، یا بعضی از امکانات سیستم مثل روشن کردن بلوتوث، را نیز قفل بکند.

دریافت و استفاده از این اپلیکیشن کاملا رایگان است. این اپلیکیشن دارای ویژگی های خاص هم میباشد. برای فعال کردن این ویژگی ها باید مبلغ آن را پرداخت کنید یا اینکه تبلیغات اپلیکیشن را روشن نمایید. این اپلیکیشن از قدرتمند ترین نرم افزار های قفل برنامه برای اندروید میباشد.


AppLock (by IvyMobile)

اپلیکیشن قفل برنامه اندروید app locker by ivy mobile

AppLock (by IvyMobile) یک اپلیکیشن قفل برنامه خوب برای اندروید است. اگر از آن استفاده کرده باشید، میدانید که با این نرم افزار میتوان تقریبا همه ی برنامه های گوشی را قفل گذاری کرد. همچنین دارای قابلیت قفل کردن عکس ها و ویدئو ها نیز میباشد. اپلیکیشن الگوی پترن نامرئی و یک کیبورد با اعداد تصادفی دارد که کسی نتواند با نگاه کردن، رمز عبور شما را متوجه بشود.

همچنین میتوانید با آن، ظاهر را هم عوض بکنید، یعنی اجازه دارید که آیکون اپلیکیشن را تعویض کنید، بنابراین میتوان آن را مخفی نمود. یک قابلیت بانمک دیگر این اپلیکیشن، این است که از افرادی که پسورد را اشتباه وارد کنند، عکس میگیرد. این نرم افزار کاملا برای دانلود و استفاده رایگان است. این مورد آخر هم یکی از ویژگی های خوب اپلیکیشن به حساب می آید.


AppLock – Fingerprint Unlock

app lock fingerprint unlock اپلیکیشن قفل برنامه اندروید

اپلیکیشن قفل برنامه AppLock – Fingerprint Unlock توسط شرکت Cheetah (که سازنده ی نرم افزار Clean Mater هستند) ساخته شده است. برعکس بقیه ی اپلیکیشن های این شرکت، AppLock – Fingerprint Unlock تبلیغات، آنتی ویروس، بهبود دهنده و موارد بی ربط دیگر را در خود ندارد. این نرم افزار فقط یک اپلیکیشن قفل برنامه ساده است که به شما اجازه میدهد با استفاده از سنسور اثر انگشت گوشی خودتان، برنامه های دیگر را قفل کنید.

همچنین دارای این قابلیت عکس گرفتن از افرادی است که سعی در باز کردن گوشی شما داشته باشند. این نرم افزار میتواند وای فای، بلوتوث، تماس های ورودی، حذف کردن اپلیکیشن های دیگر، تنظیمات گوشی و موارد دیگر را قفل گذاری کند. دانلود و استفاده از این اپلیکیشن کاملا رایگان است. اما به یاد داشته باشید که زیاد امنیت ندارد. اگر فردی حرفه ای زمان مناسب داشته باشد، میتواند آنرا غیر فعال کند. پس بهتر است برای دوستان یا کودکان از آن استفاده کنید. اما اگر موبایل شما به سرقت برود، امید زیادی نباید به امنیت این اپلیکیشن داشته باشید.


App Locker

اپلیکیشن قفل برنامه اندروید app locker

App Locker یک اپلیکیشن با نام ساده است که به خوبی کار میکند. اگر گوشی شما دارای حسگر اثر انگشت باشد، میتوانید با استفاده از آن اپلیکیشن ها را قفل کنید. اگر هم این سنسور را در گوشی خود ندارید، میتوانید از پترن ها برای قفل گذاری استفاده کنید. کار های ابتدایی مانند قفل کردن اپلیکیشن ها یا تنظیمات و همچنین عکس ها و ویدئو ها را دارا میباشد.

از نظر طراحی گرافیکی هم بسیار خوب در آن کار شده است. قواعد طراحی متریال (Material Design) هم در آن به خوبی رعایت شده اند. در ضمن میتوانید نمایه (Theme) های مختلفی را مطابق با سلیقه ی خود دانلود کنید. سازندگان این اپلیکیشن قفل برنامه اعلام کرده اند که ممکن است روی بعضی از گوشی هوآوی و شیائومی قادر به کار کردن نباشد. این اپلیکیشن هم دارای ضعف امنیتی است. یعنی اگر زمان کافی وجود داشته باشد، میتوان از سد آن گذشت. برای اطلاعات مهم بهتر است که از آن استفاده نکنید.


App Lock: Fingerprint Password

applock: fingerprint password اپلیکیشن قفل برنامه اندروید

App Lock: Fingerprint Password یک اپلیکیشن ساده با ظاهر مرتب و زیباست. با این اپلیکیشن قادر خواهید بود همه ی نرم افزار های گوشی را قفل کنید و برای باز کردن آنها از پین، پترن و یا حسگر اثر انگشت استفاده کنید. این اپلیکیشن میتواند بیشتر از ده زبان مختلف را پوشش بدهد، تنظیمات زیادی دارد و همچنین میتوانید تنظیم کنید که نرم افزار های جدید را بصورت کامل بررسی و ایمن کند. در کنار همه ی اینها، این نرم افزار یکی از ساده ترین اپلیکیشن قفل برنامه برای اندروید است. دانلود این اپلیکیشن رایگان است، اما برای استفاده از ویژگی های حرفه ای، باید مبلغ آن را پرداخت کنید.


Norton App Lock

norton applock اپلیکیشن قفل برنامه اندروید

اگر صحبت از آنتی ویروس ها باشد، Norton نام بسیار بزرگ و معروفی است. این شرکت تعدادی اپلیکیشن قفل برنامه رایگان هم تولید کرده است. برای باز کردن قفل ها در این اپلیکیشن میتوانید از رمز پین ۴ رقمی، پسورد متنی یا پترن استفاده کنید. همچنین توانایی قفل کردن عکس ها را هم دارد. این اپلیکیشن یک لیست پیشنهادی دارد که نرم افزارهایی که بهتر است قفل کنید را به شما معرفی میکند.

این یک ابزار عالی و کاربردی برای آنهاییست که میخواهند خودشان کار کمتری را انجام بدهند. همانند بیشتر اپلیکیشن هایی که معرفی کردیم، این نرم افزار هم از کسانی که رمز را اشتباه وارد کنند، عکس میگیرد. اگر با آدم باهوشی طرف باشید، او میتواند از سد این اپلیکیشن بگذرد. اما با این حال، باز هم یکی از پایدار ترین اپلیکیشن های امنیتی اندروید است.


Perfect App Lock

اپلیکیشن قفل برنامه اندروید perfect applock

Perfect App Lock یکی از اپلیکیشن های قفل برنامه مناسب برای اندروید است. دارای قابلیت های پایه ای مانند قفل کردن وای فای، بلوتوث و بقیه ی موارد است. همچنین رد شدن از دیوار امنیتی آن بسیار دشوار است. زیرا میتواند ارور ها و پیام های جعلی بسیار زیادی را نشان بدهد.

این باعث میشود بقیه فکر کنند مشکل از جای دیگری است و به این ترتیب نمیتوانند به وجود یک اپلیکیشن امنیتی پی ببرند. ورژن رایگان و پولی این اپلیکیشن دقیقا امکانات یکسانی دارند. تنها تفاوت آنها در نمایش تبلیغات است. بدون شک میتوان گفت یکی از پایدار ترین اپلیکیشن های امنیتی اندروید میباشد.


Smart App Lock

smart app lock اپلیکیشن قفل برنامه اندروید

Smart App Lock یکی از اپلیکیشن های بی سر و صدا ی اندرویدی است. میتواند همه ی عکسها، برنامه ها، تنظیمات و حتی نرم افزار های پیشفرض موبایل را قفل بکند. همچنین خودش را در پوشش یک قفل صفحه نمایش پنهان میکند. به این شکل مردم فکر میکنند که دوباره به صفحه ی قفل دستگاه برگشته اند.

علاوه بر اینها، بعد از هر بار ریستارت کردن سیستم، یا آلارم هایی که دستگاه میدهد، بصورت خودکار اجرا میشود تا امنیت را حفظ کند. البته برای گوشی های سامسونگ هم میتوانید از حسگر اثر انگشت استفاده کنید. اما یک ویژگی منفی دارد. اگر کسی متوجه وجود آن بشود، میتواند به راحتی از روی گوشی آنرا پاک کند.

SpSoft AppLock

SpSoft Applock اپلیکیشن قفل برنامه اندروید

SpSoft AppLock یک اپلیکیشن مناسب برای قفل گذاری است. میتواند از پین، پسورد و حسگر اثر انگشت برای باز کردن قفل ها پشتیبانی کند. مانند بسیاری از این اپلیکیشن ها، این نرم افزار هم از کسانی که بخواهند وارد گوشی شما بشوند اما شکست بخورند، یک عکس سلفی میگیرد. این اپلیکیشن دارای یک سری ویژگی جالب است.

مثلا میتوانید برای قفل با استفاده از الگو ها، از ردیف هایی تا اندازه ی ۱۸*۱۸ استفاده کنید. در حالیکه ردیف الگوهای معمولی، ۳*۳ است. اگر هم شما بخواهید میتواند ارور های جعلی را نشان بدهد تا کسی از وجود آن مطلع نشود. میتوانید انتخاب کنید که وقتی از اپلیکیشن های خاصی استفاده میکنید، صفحه نمایش همیشه روشن بماند. در کنار همه ی اینها، قابلیت پشتیبانی از ۳۰ زبان دنیا در آن وجود دارد.


Vault

اپلیکیشن قفل برنامه اندروید vault

Vault یک اپلیکیشن قفل برنامه است که دارای کارکرد های بیشتری نیز میباشد. علاوه بر کارهایی که همه ی اپلیکیشن های قفل برنامه به صورت معمولی انجام میدهند، میتواند اس ام اس، عکس،ویدئو، مخاطبان، تماس ها و بقیه ی اطلاعات را نیز قفل بکند. دارای یک مرورگر خصوصی است (که البته آنقدر ها خصوصی نیست، فقط از قسمت Incognito مرورگر کروم استفاده میکند).

میتواند در فضای ابری بکاپ از اس ام اس های شما درست کند. همچنین پیام ها و ارور های جعلی نشان میدهد تا حواس آنهایی که قصد فضولی دارند را پرت کند. یک ویژگی مخفی کننده هم دارد که پیدا کردن آنرا حتی سخت تر هم میکند. گاهی هم آلارم هایی میدهد تا شما را مطلع سازد. نسخه ی رایگان آن تقریبا از این ویژگی ها بی بهره است. برای داشتن امکانات کامل، باید آنرا خریداری کنید. همین مورد بدترین قسمت اپلیکیشن است.


نظر شما چیست؟

این اپلیکیشن ها با توجه به بازار جهانی انتخاب و معرفی شده اند. ممکن است شما در کشور ایران از اپلیکیشن های بومی برای این منظور استفاده کنید که در این مقاله معرفی نشده اند. اگر تجربه ای در استفاده از این اپلیکیشن ها، یا موارد دیگری که در این لیست وجود ندارند دارید، آنرا در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه دربارهٔ «۱۰ اپلیکیشن قفل برنامه برتر اندروید در سال ۲۰۱۷»

  1. با سلام و دورد
    رمز عبور گذاشتن برای خاموش کردن دستگاه های اندروید بالای 9 نرم افزاری موجود هست ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا