بهترین آنتی ویروس برای اندروید کدام است؟ ۱۲ مورد از آنها را بشناسید

آنتی ویروس ها میتوانند ابزار بسیار مفیدی برای جلوگیری از خراب شدن گوشی شما باشند. با توجه به آمار رو به افزایش ویروس ها و بدافزار های موبایل و کلاهبرداری هایی که از این طریق انجام میشوند، باید شما هم ابزاری داشته باشید تا بتوانید از خودتان در برابر این حمله ها مراقبت کنید. در این مقاله لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید را به شما معرفی میکنیم. با برنامه چی همراه باشید. (منبع نوشته: Csoonline)

در این مقاله سرفصل های زیر بررسی میشوند:
معرفی بهترین آنتی ویروس برای اندروید
Alibaba Mobile Security
Avast Mobile Security
AVG Antivirus Free
Avira Antivirus Security
Bitdefender Mobile Security
G Data Internet Security
Kaspersky Lab Internet Security
McAfee Mobile Security
PSafe DFNDR
Symantec Norton Mobile Security
Tencent WeSecure
Trend Micro Mobile Security and Antivirus
بدافزار ها در دنیای اندروید


معرفی بهترین آنتی ویروس برای اندروید

معرفی بهترین آنتی ویروس برای اندروید

اگر میخواهید بدانید بهترین آنتی ویروس برای اندروید کدام است، در این مقاله آن ها را معرفی میکنیم. این آنتی ویروس ها بر اساس ارزیابی کمپانی AV-TEST انتخاب شده اند. (AV-TEST یک کمپانی آلمانی میباشد که در زمینه امنیت کامپیوتر و تحقیقات درباره آنتی ویروس ها فعالیت میکند). هر کدام از مواردی که در لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید هستند، نمره های بسیار بالایی در محافظت از کامپیوتر گرفته اند. نمره شناسایی بدافزار برای همه اپلیکیشن ها از ۵۴٫۸ تا ۱۰۰ درصد میباشد که میانگین آنها ۹۶٫۹ درصد است.


Alibaba Mobile Security

Alibaba internet security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

همانند همه ضد بد افزار های قدرتمندی که در جهان وجود دارند، Alibaba Mobile Security میتواند همه انواع جدید و قدیمی بدافزار ها را شناسایی کند. به همین خاطر در لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید قرار میگیرد. در تست های انجام شده توانست همه گزینه های کارایی را تکمیل کند و هیچ پیغام اشتباهی ندهد. این اپلیکیشن دارای خصوصیات خوبی مانند ضد سرقت، مسدود کننده تماس، فیلتر کننده پیام، مرورگر امن و یک قفل کننده نرم افزار است. البته فاقد کنترل والدین (Parental Control)، پشتیبان گیری از اطلاعات شخصی و رمز گذاری (encryption) است.


Avast Mobile Security

avast mobile security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

Avast Mobile Security 6.10 شناسایی بدافزار های اندروید را در هرلحظه بصورت ۲۴ ساعته مدیریت میکند. همچنین موفق شده است تمامی بد افزار های اندروید را که طی ۴ ماه گذشته ساخته شده است، شناسایی کند. این اپلیکیشن که در لیست بهترین آنتی ویروس برای اندروید وجود دارد، عمر باتری یا عملکرد دستگاه را هنگامی که در حال اجرای معمولی باشد، تحت تاثیر قرار نمیدهد. همچنین در همه مراحل نصب از طریق استور های معتبر مانند بازار و پلی استور، هیچ اروری مشاهده نخواهید کرد. ویژگی مرورگر امن باعث میشود تا از شما در برابر حمله های فیشینگ و وبسایت های مخرب جلوگیری شود. ویژگی های ضد سرقتی هم مانند پاک کردن اطلاعات از راه دور را در اختیار شما قرار میدهد. امکانات اضافه توسط AV-TEST ارزیابی نشده اند. مانند قفل کننده اپلیکیشن، مشاور حریم خصوصی و بسته امنیتی Wi-fi.


AVG Antivirus Free

avg antivirus free بهترین آنتی ویروس برای اندروید

AVG Antivirus Free نمره ی ۱۰۰ درصد را در پیدا کردن بدافزار های قدیمی و جدید به خود اختصاص داده است و به همین دلیل در میان لیست بهترین آنتی ویروس برای اندروید جای میگیرد. این نرم افزار هیچ پیغام اشتباهی نشان نخواهد داد. همچنین این اپلیکیشن مجموعه خوبی از امکانات را در خود جای داده است. مانند ضد سرقت، مسدود کننده تماس، بسته امنیت وای فای و پشتیبان گیر از اطلاعات شخصی. اما به هرحال فاقد امکاناتی مانند فیلتر کننده پیام، کنترل والدین و رمزگذاری است.


Avira Antivirus Security

Avira antivirus security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

Avira Antivirus Security در هر دو زمینه ی شناسایی بدافزار های اندروید در لحظه و شناسایی بدافزار هایی که در چهار هفته گذشته منتشر شده اند نمره بسیار خوبی گرفته است. بنابراین باید در لیست بهترین آنتی ویروس برای اندروید قرار بگیرد. این اپلیکیشن عمر باتری را کاهش نمیدهد یا عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار نمیدهد. پیغام اشتباهی هم نشان نمیدهد. از ویژگی های مخصوص این نرم افزار میتوان به گارد امنیتی، قفل کننده نرم افزار، مشاور حریم خصوصی و جستجوی امن اشاره کرد. این برنامه از رمزگذاری و کنترل والدین پشتیبانی نمیکند.


Bitdefender Mobile Security

bitdefender mobile security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

نمره ی Bitdefender Mobile Security در پیدا کردن بدافزار ها با سرعت بالا و یافتن جدیدترین آنها، ۱۰۰ درصد است. برای کارآیی بیشتر، این اپلیکیشن امتیاز های قابل توجهی را در کم نکردن عمر باتری و عملکرد دستگاه دارد. AV-TEST هیچ اروری را در مراحل نصب و اجرا شدن نرم افزار پیدا نکرده است، البته باید از طریق استور های آنلاین و معتبر نصب بشود. برخلاف بسیاری از ضد بدافزار های اندروید، این اپلیکیشن دارای ویژگی های ضد سرقت که شامل قفل کردن و پاک کردن از راه دور است میباشد. بنابراین میتوان گفت مورد کاملتری در لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید است. همچنین دارای ویژگی های مکان یابی، مرورگر امن و حفاظت در برابر حملات فیشینگ است. همانند بسیاری از نرم افزار های امنیتی اندروید، این برنامه دارای فیلتر پیامک و مسدود کننده تماس نمیباشد و از همه مدل های رمز گذاری پشتیبانی نمیکند. ویژگی های اضافی مانند قفل گذار برنامه ها و مشاور امنیت خصوصی، توسط این کمپانی ارزیابی نشده اند.


G Data Internet Security

g data internet security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

G Data Internet Securtiy ویژگی های بیشتری از مواردی که در لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید وجود دارند، دارد. کمپانی AV-TEST امکاناتی مانند قفل گذاری و پاک کردن از راه دور، مکان یابی، مسدود کننده تماس، فیلتر پیامک، کنترل والدین و پشتیبانی از تمامی مدل های رمز گذاری را ارزیابی کرده است. تنها نقطه ضعفی که در این برنامه مشاهده میشود، ذخیره نکردن اطلاعات شخصی روی SD Card یا فضای ذخیره ابری را ندارد.

از طرفی در پیدا کردن بدافزار های اندروید به محض اینکه وارد دستگاه میشوند نمره ۱۰۰ درصد را دریافت کرده است. همچنین توانایی پیدا کردن ۱۰۰ درصد بدافزارهایی که در چهار هفته گذشته منتشر شده اند راداشته است. یکی از امتیاز های بسیار خوبی که این برنامه دریافت کرده است، نداشتن تاثیر منفی بر روی عمر باتری، کند نکردن عملکرد دستگاه و استفاده نکردن زیاد از اینترنت است. اپلیکیشن در مراحل نصب و استفاده هیچ اروری را نشان نمیدهد. البته باید از استور های مطمئن و معتبر مانند گوگل پلی و بازار نصب شود.


Kaspersky Lab Internet Security

kaspersky lab internet security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

Kaspersky Lab Internet Security بدافزار های اندروید که به تازگی ساخته شده اند را در ۹۹٫۹ درصد مواقع میتواند تشخیص بدهد. اما در پیدا کردن بد افزارهایی که یک ماه از تولید آنها گذشته است، نمره ۱۰۰ درصد را به خود اختصاص میدهد. از لحاظ کارایی نیز، این اپلیکیشن رتبه خوبی را دارا میباشد. زیرا عمر باتری و عملکرد دستگاه را کاهش نمیدهد. لیست ویژگی های این برنامه از اکثر موارد در لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید قوی تر میباشد. امکاناتی مانند: قفل کردن و حذف اطلاعات از راه دور، مکان یابی، مسدود کننده تماس، فیلتر پیامک، مرورگر امن و محافظ حملات فیشینگ است. البته امکانات بیشتری را هم میتوانید در اپلیکیشن G Data پیدا بکنید. ویژگی های اضافی که شامل محافظ حریم خصوصی و محافظ فیشینگ برای متن هاست، ارزیابی نشده اند.


McAfee Mobile Security

mcafee mobile security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

McAfee Mobile Security باگ های نرم افزار های اندروید را در ۹۹٫۹۷ درصد مواقع پیدا میکند. اما در مورد بدفزارهایی که در چهار هفته گذشته منتشر شده اند، در ۹۹٫۹ درصد مواقع میتواند آنها را پیدا کند. اما در میان لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید، میتوان گفت کارآیی این اپلیکیشن، خیره کننده بود. لیست خصوصیات آن هم قدرتمند است که شامل ابزار ضد سرقت، مسدود کننده تماس، مرورگر امن و محافظ حملات فیشینگ است. همچنین میتواند اطلاعات شخصی را روی SD Card یا فضای ابری ذخیره کند. Mobile Security از همه مدل های رمزگذاری و فیلتر پیامک ها پشتیبانی نمیکند.­ بقیه ویژگی هایی که شامل بهبود دهنده باتری، حریم خصوصی و قفل کننده نرم افزار، تست نشده اند.


PSafe DFNDR

psafe dfndr بهترین آنتی ویروس برای اندروید

PSafe DFNDR کار بی نقصی را در پیدا کردن بدافزارهایی که در چهار هفته گذشته تولید شده اند، انجام داده است. همچنین برای جدیدترین بدافزارهایی که برای اندروید منتشر شده اند نیز نمره ۱۰۰ درصد را دریافت کرده است. بنابراین باید در لیست ۱۲ تایی بهترین آنتی ویروس برای اندروید قرار بگیرد. DFNDR همچنین امتیاز بالایی در کم نکردن عمر باتری، کند نکردن عملکرد دستگاه در کارکردن های معمولی و یا استفاده نکردن بیش از حد از شبکه دستگاه دریافت کرده است. اگر این اپلیکیشن را از استور های معتبری مانند گوگل پلی و بازار دریافت کرده باشید، هیچ اروری در هنگام نصب و اجرا مشاهده نخواهید کرد.

DFNDR امکاناتی مانند مرورگر امن و جلوگیری از حملات فیشینگ یا مسدود کردن تماس از شماره های ناشناس یا خاص را دارا میباشد. از امکانات دیگر آن میتوان به ضد سرقت، پاک کردن اطلاعات و قفل کردن از راه دور و مکان یابی دستگاه اشاره کرد.


Symantec Norton Mobile Security

symantec norton mobile security بهترین آنتی ویروس برای اندروید

Symantec Mobile Security در پیدا کردن همه بدافزار های اندروید که شامل جدیدترین آنها و مواردی که در چهار هفته گذشته تولید شده اند، میشود، نمره ۱۰۰ درصد را دریافت کرده است. لیست امکانات این نرم افزار، مجموعه خوبی را نشان میدهد. امکاناتی مانند مرورگر امن، بکاپ گرفتن از اطلاعات شخصی، ضد سرقت و مسدو کننده تماس میشود. امکاناتی که بررسی نشده اند شامل یک مشاور اپلیکیشن، بسته امنیت وای فای و قفل کننده نرم افزار میشود.


Tencent WeSecure

tencent wesecure بهترین آنتی ویروس برای اندروید

با نصب کردن اپلیکیشن Tencent WeSecure، ویژگی های ضد سرقت را دریافت نمیکنید. (یعنی مکان یابی، قفل نرم افزار و پاک کردن اطلاعات از راه دور). AV-TEST ویژگی های اضافه و قابل اشاره ای را ذکر نکرده است که بررسی نشده باشند. اما دارای امکاناتی مانند مسدود کننده تماس، مرورگر امن، محافظ حملات فیشینگ و بکاپ گرفتن از اطلاعات شخصی روی SD Card یا فضای ذخیره ابری است. این اپلیکیشن میتواند بدافزار های جدید اندروید را به محض ورود با دقت ۱۰۰ درصد شناسایی کند. همچنین در ۱۰درصد مواقع میتواند مواردی که در چهار هفته گذشته معرفی شده اند را بشناسد. کارایی این اپلیکیشن عالی است. بدون هیچ نقطه ضعفی در عمر باتری و عملکرد دستگاه.


Trend Micro Mobile Security and Antivirus

trend micro mobile security and antivirus بهترین آنتی ویروس برای اندروید

Trend Micro Mobile Security and Antivirus دارای بسیاری از ویژگی هاست: ضد سرقت، مسدود کننده تماس، مرورگر امن، محافظ حملات فیشینگ و کنترل والدین است. اپلیکیشن در زمینه شناسایی بدافزار های جدید و آنهایی که در ماه گذشته تولید شده اند، نمره ۱۰۰ درصد را دریافت کرده است. کارایی نرم افزار بسیار عالی است. بدون هیچ تاثیر منفی بر روی عمر باتری یا عملکرد دستگاه.


بدافزار ها در دنیای اندروید

بد افزار ها در دنیای اندروید بهترین آنتی ویروس برای اندروید

تحقیقات کمپانی AV-TEST نشان میدهند نمونه های بدافزار جمع آوری شده اندروید، سالانه افزایش قابل توجهی را نشان میدهند. در سال ۲۰۱۴، مجموع آنها ۳۲۶ میلیون عدد بود.در سال بعد، این عدد به ۴۷۰ میلیون عدد رسیده بود. در سال ۲۰۱۶، کمپانی AV-TEST رقم ۵۹۷٫۲ میلیون را شناسایی کرده بود که تقریبا دوبرابر مقداری است که در دو سال گذشته پیدا کرده بودند. این آمار در سال ۲۰۱۸ به رقمی نزدیک به ۸۰۰ میلیون رسیده است.

پیش بینی میشود که در سال ۲۰۱۹، بدافزار های موبایل، ۳۳ درصد همه بدافزار های شناسایی شده در تست های استاندارد را شامل میشود. این آمار ۷٫۵ درصد بیشتر از همین امسال (۲۰۱۸) است. بر اساس مقاله کمپانی Gartner در آگوست ۲۰۱۷، (برای دیدن مقاله این لینک را مشاهده کنید)، دستگاه های iOS هم از بد افزار ایمن نیستند. Dionisio Zumerle، مدیر تحقیقات در Gartner میگوید: “بیشتر بدافزارها، برای اندروید هستند”. این مسئله باید به یک مورد مهم برای همه کمپانی هایی که کاربران اندروید دارند، تبدیل شود. مخصوصا آنهایی که تعداد کاربران اندروید زیاد دارند یا در سطوح بالای امنیتی کار میکنند. مانند سرویس های مالی، حفاظت سلامت، سیاسی و دولتی.

مسئله ی بدافزار های اندروید، در حال پیچیده تر شدن نیز هستند. با در نظر گرفتن DoubleLocker (باج افزار اندروید که کمپانی ESET به تازگی آنرا شناسایی کرده است)، این باج افزار میتواند پین کد دستگاه را تغییر بدهد و کاربر را از دسترسی داشتن به دستگاه خودش منع کند. میتواند اطلاعات موجود روی دستگاه را رمزگذاری کند. این یک سد دولایه است. همچین سیستمی تا کنون در اکوسیستم اندروید دیده نشده است. (طبق گفته های ESET).

دنبال خبر خوب هستید؟ نیک فیتزگرالد، مسئول تحقیقات شرکت ESET، گفته است: “امنیت اندروید در حال بهبود و قوی شدن است. همچنین تنوع نرم افزار های امنیتی زیاد شده است. به این معنی که هکر ها باید بیشتر از یک مانع را برطرف کنند تا بتوانند از بدافزار خود استفاده بکنند”


نظر شما چیست؟

آیا تا بحال تجربه ویروسی شدن گوشی را داشته اید؟ چگونه از دست آن خلاص شده اید؟ آیا تا امروز از آنتی ویروس ها استفاده کرده اید؟ بهترین اپلیکیشن هایی که میشناسید و تجربه های خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین آنتی ویروس برای اندروید کدام است؟ ۱۲ مورد از آنها را بشناسید»

  1. بازتاب: هک چیست؟ هکر کیست؟ چگونه جلوی هک شدن را بگیریم؟ | برنامه چی

  2. بازتاب: هک چیست؟ هکر کیست؟ چگونه جلوی هک شدن را بگیریم؟ | برنامه چی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا