معرفی و دانلود ۱۰ اپلیکیشن برتر قفل صفحه اندروید

اپلیکشن های قفل صفحه اندروید در این سال ها پیشرفت زیادی را تجربه کرده اند. همیشه کمپانی های مختلف هم مکانیزم اسلایدر خودشان را برای گوشی هایی که تولید میکردند، پیاده سازی مینمودند. اما همانطور که میدانید الان هم تعداد زیادی اپلیکیشن قفل صفحه اندروید در گوگل پلی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید تا کار های بیشتری انجام بدهید. این روزها البته ما بیشتر پیشنهاد میکنیم با استفاده از حسگر اثر انگشت گوشی را باز کنند. با آمدن حسگر های بسیار سریع اثر انگشت هم دیگر معمولا صفحه لاک اسکرین را خیلی وقت ها نمی بینید. با برنامه چی برای معرفی و دانلود ۱۰ مورد از بهترین اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید همراه باشید. (منبع نوشته: AndroidAuthority)

اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید

باید این نکته را در نشر داشته باشید که اپلیکیشن های لاک اسکرین دیگر به اندازه گذشته معروف نیستند. به همین خاطر بیشتر پیشنهاد میکنیم از لاک اسکرین پبشفرض خود گوشی و یا صفحه always-on (اگر دارید) استفاده کنید. در بیشتر مواقع هم که الان از حسگر اثر انگشت استفاده میکنید و این صفحه کلا رد میشود. علاوه بر اینها، اپلیکیشن های لاک اسکرین هم به اندازه قفل صفحه های پیشفرض گوشی ها امنیت ندارند.

در این مقاله اپلیکیشن های زیر بررسی میشوند:
AcDisplay
Always on AMOLED
CM Locker
Floatify
Hi Locker
KLCK Kustom Lock Screen
LokLok
Solo Locker – DIY Locker
Start Lock Screen
یا میتوانید از لاک اسکرین پیشفرض گوشی استفاده کنید


AcDisplay

acdisplay logo

یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید است. این اپ میتوانید حالت صفحه همیشه روشن گوشی هایی مانند Moto X و Galaxy S8 و بقیه را شبیه سازی کند. کاربران میتوانند اعلان ها را ببینند و کارهایی که میخواهند را با آنها انجام بدهند بدون اینکه قفل صفحه گوشی را باز کرده باشند. همچنین میتوانید آن را مقداری شخصی سازی هم بکنید. مثلا میتوانید ساعت هایی را برای آن مشخص کنید که فقط در آن زمان ها اجرا بشود و با این روش عمر باتری را افزایش بدهید. امروزه خود گوشی ها بصورت پیشفرض امکاناتی نزدیک به این دارند. به هر حال ما این برنامه را به کسانی پیشنهاد میکنیم که موبایل های قدیمی تر دارند و این امکانات درون گوشی آنها وجود ندارد. آخرین آپدیت آن هم سال ۲۰۱۵ بوده و به نظر میرسد توسعه دهندگان دیگر کاری با آن نداشته باشند. در نهایت هم باید بگوییم این نرم افزار کاملا رایگان است.


Always on AMOLED

Always on AMOLED logo

Always on AMOLED یک اپلیکیشن قفل صفحه اندروید نیست، اما میتواند کاری شبیه به آن را انجام بدهد. در حقیقت این برنامه ویژگی صفحه همیشه روشن که در بسیاری از گوشی ها وجود دارد را شبیه سازی میکند. میتواند ناتیفیکیشن ها، ساعت و چیزهای دیگری مانند اینها را نمایش بدهد. همچنین ویژگی هایی مانند حرکت دادن ساعت دارد که باعث میشود پیکسل های صفحه آسیبی نبینند. ما این اپلیکیشن را فقط برای گوشی هایی که صفحه نمایش OLED دارند مانند صفحه نمایش های AMOLED سامسونگ پیشنهاد میکنیم. روی صفحه های LCD کیفیت خودش را تا مقدار زیادی از دست میدهد. همچنین فقط پیشنهاد میکنیم روی دستگاه های قدیمی که ویژگی always-on display را ندارند از این برنامه استفاده کنید. همیشه برنامه های پیش فرض بهتر از اپلیکیشن های خارجی عمل میکنند.


CM Locker

CM Locker logo

بسیاری از برنامه های موبایلی Cheetah به درد سصل زباله میخورند، اما این یکی تقریبا خوب است. این برنامه یک اپلیکیشن قفل صفحه اندروید و یک اپلیکیشن قفل برنامه است که به صورت ترکیبی کار میکند. این اپ شامل همه موارد رایج در برنامه های امنیتی به علاوه قابلیت قفل کردن اپلیکیشن ها میباشد. یعنی اگر کسی بتواند از قفل صفحه شما هم رد بشود باز هم نمیتواند از اپلیکیشن ها استفاده کند. در این نرم افزار همچنین والپیپر های HD، پشتیبانی از اعلان ها و فید خبرخوان وجود دارند، البته باید این را هم بگوییم که تبلیغات هم در این اپلیکیشن هستند که ممکن است آزار دهنده باشند. این نرم افزار رایگان است و هیچ خرید درون برنامه ای ندارد.


Floatify

floatify logo

Floatify یکی از موارد معروف و به طریقی مدرن در اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید است. ظاهر آن شبیه لاک اسکرین های پیشفرض گوشی هاست. یک صفحه ساده دارد که ساعت روی آن است. شما میتوانید چیز هایی مانند آب و هوا، ناتیفیکیشن ها و داده های دیگری را به آن اضافه کنید. همچنین میتوانید میانبرهایی که در پایین صفحه وجود دارد را شخصی سازی کنید. علاوه بر اینها دارای ویژگی های مدرنی مانند روشن کردن صفحه نمایش وقتی آن را بلند میکنید، پشتیبانی از پوسته های مختلف و قابلیت چت کردن مانند Facebook Messenger میباشد. همچنین ای اپلیکیشن بصورت فوق العاده ای برای جایگزین کردن با مدل پیشفرض گوشی خوب است. این اپلیکیشن از اواخر ۲۰۱۷ آپدیتی دریافت نکرده است. بنابراین مطمئن نیستیم توسعه دهندگان آن هنوز فعال باشند.

floatify application

Hi Locker

Hi Locker logo

یکی از اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید است که امکانات و ظاهر معمولی ای دارد. این برنامه امکانات پایه ای مانند نشان دادن آب و هوا، اعلان ها، یادآوری های تقویم و غیره است. این اپ از حسگر اثر انگشت برای گوشی هایی که این سنسور را دارند نیط پشتیبانی میکند. قابلیت دیگر آن تصاویر پس زمینه خودکار است که آنها را از Flickr دریافت میکند. علاوه بر اینها یک سری قابلیت شخصی سازی نیز وجود دارند. مثلا میتوانید ناتیفیکیشن اپلیکیشن های خاصی را مخفی کنید. این اپلیکیشن برای آنهایی که نیازی به لیست بلند بالای امکانات دارند، ندارد.


KLCK Kustom Lock Screen

KLCK Kustom Lock Screen logo

KLCK توسط تولید کنندگان اپلیکیشن های معروف KWGT Kustom Widget و KLWP Live Wallpapers ساخته شده است. این اپلیکیشن از یک ویرایشگر ساده به همراه کلی امکانات بهره میبرد. این اپلیکیشن به شما اجازه میدهد که صفحه لاک اسکرین خودتان را بسازید. شما میتوانید ناتیفیکیشن ها را به این صفحه اضافه کنید، شکل های مختلف بسازید، گرافیک و پس زمینه خودتان را تنظیم کنید و کارهای بیشتر. همچنین به شما اجازه میدهد چیزهایی مانند داده های Google Fit، آب و هوا، نقشه زنده، کنترلر های پخش کننده موسیقی و حتی فید خبرخوان را به آن اضافه کنید.

KLCK application

LokLok

LokLok logo

LokLok از بیشتر اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید متفاوت است. میتوانیم آن را ترکیبی از یک لاک اسکرین و Snapchat در نظر بگیریم. روشن کردن موبایلتان باعث میشود که دوربین باز بشود. میتوانید یک عکس بگیرید، آن را ویرایش کنید و برای دوستان و نزدیکان خودتان بفرستید. آنها میتوانند وقتی گوشی خودشان را باز کردند عکس شما را ببینند و به آن پاسخ بدهند. پس این اپلیکیشن نمیتواند برای کسانی که مدام از گوشی خودشان استفاده میکنند مناسب باشد. اپلیکیشن کاملا رایگان است و برای چیزهایی مانند پک استیکر ها خرید درون برنامه ای دارد.


Solo Locker

Solo Locker logo

Solo Locker یکی از بهترین اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید است. شما میتوانید به تعداد زیادی از المنت های قفل صفحه و تنظیمات شخصی سازی دسترسی داشته باشید. سپس میتوانید هرطور که خواستید صفحه لاک اسکرین خود را شخصی سازی کنید. در این برنامه تعداد زیادی متدهای قفل صفحه، والپیپر و حتی ویجت هایی است. شما میتوانید با استفاده از اینها صفحه لاک اسکرین خودتان را بسازید. شما نمیتوانید امکانات بسیار حرفه ای و خاص را اینجا پیدا کنید، اما آنقدری ویژگی دارد که بتوانید اوقات خوشی را با آن داشته باشید. خود اپلیکیشن رایگان است و قابلیت های اصلی آن هم رایگان هستند.


Start Lock Screen

Start Lock Screen logo

یکی از بهترین اپلیکیشن های قفل صفحه اندروید است که ظاهری شبیه Microsoft Next Lock Screen دارد. هدف آن هم این بوده است که بتوانید موارد بسیار زیادی را روی لاک اسکرین خودتان داشته باشید. هدف نهایی هم این است که بتوانید زمان زیادی را قبل از باز کردن قفل گوشی، با آن بگذرانید. این برنامه با قابلیت هایی مانند جستجوی وب، قفل هایی با چندین پسورد، ویجت، ابزار، اخبار، آب و هوا، میانبر اپلیکیشن ها و موارد دیگر ارائه میشود. این اپ همچنین دارای کوییز های کوچکی است که میتوانید برای گذراندن وقت از آنها استفاده کنید. نباید امنیت زیادی را از این اپلیکیشن انتظار داشته باشید. این اپلیکیشن رایگان و بدون پرداخت درون برنامه ای است، اما تبلیغات دارد.


یا میتوانید از لاک اسکرین پیشفرض گوشی استفاده کنید

مسئله این است که گوگل طی این سالها بسیاری از ویژگی های لاک اسکرین شما را با ورژن های جدید اندروید از کار انداخته است. اپلیکیشن های قفل برنامه اندروید قدرت گذشته خود را از دست داده اند و شما هم دیگر چیزهایی مانند ویجت های لاک اسکرین را روی گوشی های خودتان استفاده نمیکنید. لاک اسکرین پیشفرض میتواند اعلان ها را به شما نشان بدهد، مزاحم ها را دور نگه دارد و هروقت آن را نیاز داشته باشید در دسترس شماست. متاسفانه لاک اسکرین ها تا جایی که میتوانسته اند ساده و خلاصه شده اند و حتی با استفاده از نرم افزار های اندروید هم نمیتوانید کار زیادی انجام بدهید. به شما پیشنهاد میکنیم که با همان لاک اسکرین پیشفرض موبایل خودتان به کار ادامه بدهید، زیرا این اپلیکیشن ها هم دیگر در حال خارج شدن از دور هستند.

قفل صفحه google pixel3

نظرات و پیشنهادات شما

آیا شما هم تا امروز از اپلیکیشن های قفل برنامه اندروید استفاده کرده اید؟ اگر مورد خوبی را میشناسید یا تجربه ای از کارکردن با مواردی که در این لیست قرار دارند داشته اید، میتوانید با ثبت نظر خود در قسمت نظرات (همین پایین) به ما در کامل تر شدن این آموزش کمک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا