۹ ویژگی شگفت انگیز تلگرام در آپدیت جدید

پیام رسان محبوب تلگرام در آخرین آپدیت خود در تاریخ ۲۶ جولای، امکانات کاربردی و جذابی را ارائه کرده که در ادامه آن ها را معرفی کرده ایم، با برنامه چی همراه باشید.


اضافه کردن ویدیو به پروفایل تلگرام

حال دیگر می توانید علاوه بر عکس، ویدیویی را به پروفایل خود اضافه کنید و برای تصاویر استاتیک پروفایل در چت ها، قاب دلخواه خود را انتخاب کنید. در حال حرکت از خود فیلم بگیرید یا مانند عکس های جادویی  در هری پاتر به افراد چشمک بزنید.

آپلود ویدیو در پروفایل تلگرام

مثل هر ویدیوی دیگری که بارگذاری می کنید، ویرایشگر رسانه ی تلگرام در ارتقای کیفیت آن به شما کمک می کند و می توانید با استیکرهای متحرک آن ها را تزئین کنید.

در آخر، به راحتی می توانید تصویر و یا ویدیویی که قبلا آپلود کرده اید را به عنوان پروفایل اصلی انتخاب کنید، فقط کافی است روی گزینه ی “Set as Main” کلیک کنید.


صاف کردن پوست

حال که صحبت از ویرایشگر رسانه شد خوب است بدانید به هر تصویر و یا ویدیویی که با دوربین سلفی می گیرید آپشن “soften skin” اضافه شده که با آن می توانید پوست خود را صاف کنید. (البته نیاز ندارید عالی و بی نقص به نظر برسید، چون از قبل همین طور هستید)

صاف کردن پوست

بهبود افراد نزدیک شما

هنگامی که افراد از بخش People Nearby با شما ارتباط برقرار می کنند می توانید ببینید فاصله ی مکانی آن ها از شما چقدر است و در زمان چت کردن با آن ها، تلگرام یک استیکر خوش آمدگویی به شما پیشنهاد می کند تا برای باز کردن سر صحبت با شخص مقابل ارسال کنید. خوشبختانه تمام استیکرهای تلگرام برون گرا هستند!

people nearby

برای فعال کردن آن وارد بخش مخاطبین تلگرام شوید، روی Find People Nearby کلیک کنید و گزینه ی “Make myself visible” را انتخاب کنید.


تصاویر بندانگشتی

تا به حال به این فکر کرده اید که چقدر بهتر می شد اگر می توانستیم تصاویر دریافتی جدید را بدون باز کردن پیام فرستنده ببینیم؟ در آپدیت جدید تلگرام این امکان اضافه شده است و حتی در نتایج سرچ و ناتیفیکشن خود می توانید تصویری که برای شما ارسال شده است را بدون خواندن پیام ببینید.

mini thumbnails

فیلتر چت های تلگرام

اگر از افرادی که جزو مخاطبین شما نیستند پیام های زیادی دریافت می کنید، می توانید با تغییر تنظیمات در بخش Privacy & Security settings به طور اتوماتیک ناتیفیکیشن آن ها را خاموش کرده و آرشیوی از چت ها داشته باشید.

هر زمان که بخواهید می توانید به آرشیو چت ها دسترسی داشته باشید و یا آن ها را به لیست چت های اصلی خود بازگردانید.

قیلتر چت ها در تلگرام

آمار گروه ها

مدیران گروه های بزرگی که بیش از ۵۰۰ نفر اعضا دارند می توانند جزئیات فعالیت و رشد خود را به صورت نمودار مشاهده کنند. همچنین با ویژگی Group stats می توانید لیستی از کاربران برتر که بر اساس تعداد و میانگین طول پیام رتبه بندی شده است را در اختیار داشته باشید.

آمار گروه های تلگرام

به گفته ی تلگرام، حداقل تعداد اعضا برای دراختیار داشتن آمار گروه به ۵۰۰ نفر کاهش پیدا کرده و در آینده قصد دارد این دسترسی را برای مدیران گروه با ۱۰۰ نفر عضو فعال کند.


استفاده همزمان از چندین اکانت در تلگرام دسکتاپ

تلگرام به شما امکان می دهد تا همزمان با ۳ اکانت مختلف وارد شوید (هر اکانت با یک شماره). کاربران موبایل از سال ۲۰۱۷ از این ویژگی بهره مند هستند و از امروز برای کاربران تلگرام دسکتاپ در پلتفرم های مختلف هم فراهم شد.

استفاده از چندین اکانت در تلگرام دسکتاپ

خوشبختانه مثل همیشه برای این کار نیاز به اتصال فعال با موبایل خود ندارید و تمام برنامه های تلگرام کاملا خودکفا هستند.


اموجی های متحرک بیشتر در تلگرام

ارتش اموجی تلگرام رو به رشد است (برای خودتون سربازخانه بسازید :دی). برای استفاده از اموجی های جدیدی که در تصویر زیر می بینید فقط کافی است فقط یک اموجی را در چت ارسال کنید و به حرکت درآمدن آن را تماشا کنید.

اموجی های جدید در تلگرام

اگر به دنبال تعامل بیشتر هستید، تنها یک توپ ارسال کنید تا ببینید گل زده اید یا نه!

اموجی توپ در تلگرام

و در آخر

از سال ۲۰۱۴ کاربران تلگرام هربار می توانستند حداکثر ۱٫۵ گیگ فایل را به اشتراک بگذارند اما از این به بعد می توانید تعداد نامحدودی از هر نوع رسانه و فایل را تا سقف ۲ گیگ ارسال کنید.


نظر شما

نظر شما درباره ی ویژگی های جدید تلگرام چیست؟  کدام مورد از آن ها باعث محبوبیت بیشتر این پیام رسان شده است؟


منبع

2 دیدگاه دربارهٔ «۹ ویژگی شگفت انگیز تلگرام در آپدیت جدید»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا