معرفی و دانلود بهترین لانچر اندروید ۲۰۱۸

اپلیکیشن های لانچر اندروید خیلی وقت است که یک بخش اساسی از گوشی های اندرویدی میباشند. اگر شما هم شکل ظاهری یا نحوه ی عملکرد صفحه Home گوشی خودتان را دوست ندارید، به راحتی میتوانید یک اپلیکیشن دانلود کنید که همه آنها را تغییر بدهد. در این هیچ شکی نیست که نرم افزار های لانچر اندروید مجموعه بسیار متنوع تری از هر ژانر اپلیکیشنی دارند و شما میتوانید واقعا کارهای شگفت انگیزی با این اپلیکیشن ها انجام بدهید. بیایید با هم نگاهی به بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ بیاندازیم. با برنامه چی همراه باشید. (منبع نوشته: AndroidAuthority)

بهترین لانچر های اندروید 2018

در این مقاله لانچر های زیر بررسی میشوند:
Action Launcher
ADW Launcher 2
Apex Launcher
AIO Launcher
Evie Launcher
Hyperion Launcher
Lawnchair Launcher
Lean Launcher
Lightning Launcher
Microsoft Launcher
Nova Launcher
Poco launcher
Smart Launcher
TSF Launcher
Yahoo Aviate Launcher


Action Launcher

Action launcher برای مدت های زیادی یکی از بهترین ها و محبوب ترین لانچر های اندروید بوده است. این اپلیکیشن حس اندروید خام را به شما منتقل میکند. البته یک سری ویژگی های دیگر علاوه بر اینها وجود دارد، که باعث میشود این اپلیکیشن منحصر به فرد بشود. Quicktheme به شما اجازه میدهد سریعا رنگ های رابط کاربری خودتان را بر اساس تصویر پس زمینه تغییر بدهید. Shutters به شما اجازه میدهد ویجت های یک اپلیکیشن را چک کنید بدون اینکه آنها را روی صفحه اصلی نصب کرده باشید. همچنین این لانچر دارای قابلیت های شخضی سازی و المان هایی است که باعث میشود هرچه بیشتر حس اندروید خام به شما منتقل بشود. این نرم افزار شامل بسته های آیکون، آپدیت های فراوان و قابلیت های بسیار زیاد دیگری است. این مورد به راحتی در لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ قرار میگیرد.

 

ADW Launcher 2

ADW Launcher تا زمانی که توسعه دهنده آن پشتیبانی اش را قطع نکرده بود در لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ قرار داشت. اما بعد از اینکه ADW launcher 2 را اجرا کردیم تصمیم گرفتیم دوباره آن را به لیست اضافه کنیم. این نرم افزار یک رابط کاربری پیشرفته دارد ک با اندروید خام بیشترین سازگاری را از خود نشان میدهد. در این برنامه میانبر های لانچر، آپشن های شخصی سازی زیاد، افزونه ها و تعداد بسیار زیادی از امکانات مدرن قرار دارند. این اپلیکیشن یکی از بهترین ویجت ساز هایی که تا امروز دیده ایم را در خود جای داده است و توانسته جای خود را در این لیست پس بگیرد. میتوانید این اپ را بصورت رایگان دانلود کنید یا اینکه نسخه حرفه ای آن را با پرداخت ۳٫۴۹ دلار دریافت کنید.

 

Apex Launcher

apex launcher

Apex Launcher مدت زیادی است که در حال فعالیت میباشد و همچنان یکی از بهترین لانچهای اندروید باقی مانده است. مانند Action Launcher هدف این نرم افزار هم ارائه حس یک اندروید خام میباشد که با یک سری ویژگی های اضافه ترکیب شده است. علاوه بر اینها یک سری قابلیت اضافه مانند عوض کردن انیمیشن ها، روش های اسکرول کردن و همچنین یک حالت اسکرول به نام doc وجود دارد که میتوانید تعدادی از آیکون ها را روی هم قرار بدهید. Apex Launcher همچنین شامل یک موتور theme نیز میشود. اخیرا این نرم افزار به روز رسانی هایی دریافت کرده که ظاهر آن را بسیار مدرن تر نموده و میتواند درون لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ قرار بگیرد.


AIO Launcher

AIO Launcher کار خودش را متفاوت با بقیه لانچر های اندروید انجام میدهد. یعنی نحوه کار آن با نشان دادن یک صفحه استاندارد و لیستی از آیکون ها (کاری که اکثر لانچر ها انجام میدهند)، تفاوت دارد. این اپلیکیشن چیز هایی مثل آخرین اس ام اس ها یا تماس ها، پخش کننده چند رسانه ای، اطلاعات سیستم (RAM، مقدار ذخیره باتری و غیره) و حتی مواردی مانند اخبار، قیمت بیت کوین، اکانت توییتر و چیزهای دیگری را نشان میدهد. نسخه حرفه ای آن هم از تلگرام و ویجت های دیگر اپلیکیشن ها پشتیبانی میکند. همیشه لازم نیست همه چیز مانند اندروید خام باشد و AIO Launcher نشان داده است که میتوانیم آن را به شکل موثری تغییر بدهیم. بیشتر ویژگی های این اپ بصورت رایگان عرضه شده اند. اما نسخه کامل ان ۱٫۹۹ دلار خرج برمیدارد.

 

Evie Launcher

evie launcher

Evie Launcher یکی از انتخاب های ما برای بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ میباشد. این اپلیکیشن همین عنوان را در سال ۲۰۱۶ هم به دست آورده بود و از آن زمان هنوز توانسته این روند را حفظ کند. در این اپلیکیشن یک صفحه اصلی معمولی و زیبا را میبینید که امکان جستجو در اینترنت هم درون آن وجود دارد، میانبر هایی که میتوانید آنها را شخصی سازی کنید، و همچنین گزینه های شخصی سازی دیگر زیادی در آن پیاده سازی شده اند. منوی اپلیکیشن ها در این اپلیکیشن از بسیاری از لانچر های پیشفرض اندروید قابلیت تغییر بیشتری دارد. بصورتیکه میتوانید اندازه آیکون ها، خود منوی اپلیکیشن ها و موارد دیگری را هرطوری که میخواهید تنظیم کنید. البته علاوه بر همه اینها لانچر خودش را مدیریت میکند که همیشه سبک، سریع و نزدیک به اندروید خام باشد برای کسانی که این مسائل برایشان مهم است. ممکن است این نرم افزار بهترین لانچر رایگان موجود برای اندروید باشد.


Hyperion Launcher

Hyperion Launcher در بخش لانچر های اندروید یک تازه کار به حساب می آید. این نرم افزار به خوبی توانسته فاصله موجود بین لانچر های سنگین مانند Nova و Action و لانچر هایی که به اندروید خام نزدیک تر هستند مانند Lawnchair را کامل نماید. رابط کاربری تا حدودی مانند اندروید خام میباشد و آیکون های زیاد یا ظاهر بسیار پر زرق و برق درون آن نمیبینید. البته بسیاری از قابلیت ها برای شخصی سازی نیز در آن گنجانده شده اند. از این موارد میتوانیم به پشتیبانی از آیکون های دانلود شده، تغییر دهنده شکل آیکون ها، المان های پوسته سازی و یک سری موارد ریز دیگر. Hyperion از گوگل فید هم پشتیبانی میکند اما باید مانند بسیاری دیگر از لانچر ها، آن را جداگانه دانلود کنید. درست است که این اپلیکیشن جدید میباشد ولی به خوبی توانسته محبوبیت خودش را افزایش بدهد و در لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

 

Lawnchair Launcher

Lawnchair Launcher

Lawnchair Launcher یکی از جدید ترین لانچر های اندروید است. این اپلیکیشن یک پروژه متن باز اندروید است که بسیاری از ویژگی های خودش را از روی Pixel Launcher قرض گرفته است. ویژگی های آن هم به جز تعداد کمی مانند، خیلی شبیه به قابلیت های Pixel launcher میباشد. این امکانات شامل پشتیبانی از آیکون های دانلود شده، سازگاری با Google Now (با یک پلاگین رایگان)، آیکون های تغییر پذیر و تعداد زیادی شخصی سازی دیگر میباشند. با اینکه این لانچر تازه عرضه شده است ولی بهتر از بسیاری از مواردی که از قبل وجود داشته اند کار میکند. همچنین کاملا رایگان و بدون خرید درون برنامه یا تبلیغات است.


Lean Launcher

Lean Launcher

Lean Launcher یکی از دیگر از لانچر های جدید اندروید است. در این لانچر یک مقدار مناسب از طراحی های مینیمال اندروید جدید را درکنار پشتیبانی از ویژگی های جدید و پرطرفدار تر میبینیم. این ویژگی ها شامل پشتیبانی از قالب جدید اعلان های اندروید، میانبر های اپلیکیشن، تغییر شکل آیکون ها، Google Now و موارد بیشتری میشوند. همچنین یک سری قابلیت های شخصی سازی سبک در این نرم افزار قرار گرفته اند مثلا دوبار ضربه روی صفحه قفل صفحه را باز میکند یا تعدادی دیگر که میتوانید خودتان ببینید. با توجه به اینکه این نرم افزار جدیدا عرضه شده است تعدادی باگ ممکن است درون آن دیده شوند که امیدواریم در آپدیت های بعدی رفع بشوند. اما در مجموع این اپلیکیشن یکی از بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ میباشد و کاملا رایگان در دسترس شما قرار دارد.


Lightning Launcher

Lightning Launcher یکی از لانچر های مینیمال اندروید با عملکر خوب بوده است. اکنون هم در میان لانچر های اندروید بیشترین قابلیت شخصی سازی را به خود اختصاص داده است. همچنین هنوز هم به طرز شگفت انگیزی سبک و سریع است. در این لانچر اجازه دارید همه چیز را در صفحه اصلی تغییر بدهید. حتی میتوانید چندین مدل از صفحه اصلی برای موقعیت های مناسب داشته باشید. شاید منحصر بفرد ترین ویژگی آن، پشتیبانی از قابلیت اسکریپت نویسی است. شما میتوانید با استفاده از JavaScript این لانچر را مجبور کنید هر کاری که میخواهید انجام بدهد. همچنین قابلیت هایی مانند پلاگین های اضافه، پکیج زبان های مختلف و چیز های بیشتری برای دانلود وجود دارند. البته شاید کمی طول بکشد کار کردن با آن را یاد بگیرید ولی کاملا ارزش یادگیری را دارد.

 

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher یک لانچر جدید نیست. اسم این اپ در گذشته Arrow Launcher بوده است. مایکروسافت اواسط سال ۲۰۱۷ این برند را به نام خودش تغییر داد. این مورد با بسیاری از سرویس های مایکروسافت هماهنگی دارد. مانند تقویم، ایمیل، نرم افزار to-do list و سازگاری مستقیم با کامپیوتر های Microsoft. همچنین دارای قابلیت های شخصی سازی و کنترل با حرکت های دست (Gesture) میباشد. این مورد بعد از تغییر برند به نسخه بتا تغییر پیدا کرد. بنابراین شاید تعدادی باگ هم درون آن وجود داشته باشد. به هرحال این لانچر کمی متفاوت است و برای آنهایی مناسب است که میخواهند سازگاری بیشتری با کامپیوتر های ویندوزی داشته باشند.


Nova Launcher

Nova Launcher

خیلی کم میتوانید لانچری را پیدا کنید که از Nova Launcher بهتر باشد. همانند Apex Launcher این اپ هم یادگاری از روزهای خوب گذشته است. البته نه تنها توانسته است این عنوان را به خوبی حفظ کند، بلکه هنوز هم به جرات بهترین لانچر اندروید در بین بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ میباشد. Nova دارای لیست بلندی از امکانات شخصی سازی است که شامل پشتیبانی از Gesture (حرکات دست)، توانایی شخصی سازی ظاهر و حس و حال اپ، پشتیبانی از پکیج های آیکون، پوسته های مختلف، و موارد بسیار بسیار بسیار بیشتری میشوند. همچنین این اپلیکیشن آپدیت هاس زیادی دریافت میکند که یعنی باگ ها به سرعت برطرف میشوند و امکانات جدیدی همواره اضافه میشوند. همچنین میتوانید از لایه های صفحه اصلی خودتان بکاپ بگیرید و اگر گوشی خودتان را عوض کردید از آنها در گوشی جدید استفاده کنید. به شما شدیدا پیشنهاد میکنیم این لانچر را قبل از همه امتحان کنید.


Poco launcher

Poco Launcher

Poco Launcher برای گوشی محبوب و ارزان قیمت Pocophone به عنوان لانچر پیشفرض ارائه شده است. اکثر گوشی های اندروید میتوانند از آن استفاده کنند. این اپ تقریبا یک لانچر ابتدایی میباشد. Poco دارای ظاهر اندروید خام میباشد با آیکون هایی که در صفحه اصلی وجود دارند و برای دسترسی به منوی نرم افزار ها هم میتوانید صفحه را به کناره ها بکشید. میتوانید مواردی مانند صفحه بندی منوی اپلیکیشن ها یا پس زمینه صفحه اصلی را تغییر بدهید. اما در عوض بسیار راحت و سبک اجرا میشود. همچنین یک گزینه حریم خصوصی دارد که آیکون نرم افزارهایی که میخواهید را از منو پنهان میکند. این گزینه برای کاربر هایی که گوشی های ضعیف تری دارند یا دنبال یک لانچر واقعا ساده هستند مناسب تر میباشد.


Smart Launcher

Smart Launcher تغییرات عظیمی را در نسخه های اخیر خود، نسبت به نسخه های قدیمی تر تجربه کرده است و خوشبختانه در مسیر مثبتی بوده اند. این اپ دارای رابط کاربری مدرن، قابلیت انتخاب پوسته، قابلیت های مدرن مانند آیکون های تغییر پذیر و مواردی بیشتری است. همچنین دارای ویجت آب و هوا و ساعت است و از حرکات دست (Gesture) هم پشتیبانی میکند. البته به قدرتمندی نرم افزاری مانند Nova نیست. اما آنقدر قابلیت های متنوع دارد که میتوانید از آنها لذت ببرید. به نظر میرسد که این اپ به طور مستقیم با لانچر هایی شبیه به Action رقابت میکند و توانسته در لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

 

TSF Launcher

TSF Launcher یکی از لانچر های منحصر به فرد اندروید است. دارای قابلیت های زیاد شخصی سازی و پشتیبانی کامل از دستورات حرکتی (Gesture) میباشد. این اپ میتواند کارهای زیادی انجام بدهد که واقعا جالب هستند. البته نمیتواند همه قابلیت هایی که موارد دیگر در لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ ارائه میدهند را، برای شما مهیا کند. اما به هرحال استفاده کردن از آن بسیار لذت بخش است. یک سری قابلیت های اضافه شامل انیمیشن های سه بعدی، منوی بی نهایت، انتخاب دسته ای مواردی مانند آیکون های صفحه اصلی، ویجت ها و موارد بیشتر میشوند. دانلود و استفاده از این نرم افزار کاملا رایگان است و همچنین افزونه هایی هم برای آن وجود دارند.

 

Yahoo Aviate Launcher

Yahoo Aviate Launcher

Aviate Launcher کمپانی یاهو یکی از موارد منحصر به فرد در میان لیست بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ میباشد. این اپ دارای یک سری قابلیت های مفید مانند دسته بندی خودکار اپلیکیشن ها و امکانات شخصی سازی بسیار خوب میباشد. اما از ظاهر و رفتار رسمی لانچر ها تقلید نمیکند. تعدادی دیگر از ویژگی های آن عبارتند از Smart Stream، توانایی دسته بندی، سازگاری با سرویس آب و هوا و تعدادی قابلیت کوچک و جالب. نمیتوانیم این اپ را در میان ۵ لانچر برتر قرار بدهیم، ولی مطمئنا در میان لیست ۱۵ تایی بهترین لانچر های اندروید ۲۰۱۸ قرار میگیرد.


نظر شما چیست؟

آیا شما هم از لانچر هایی که در این لیست معرفی شده اند استفاده کرده اید؟ آیا از لانچر دیگری استفاده کرده اید که شایستگی قرار داشتن در این لیست را داشته باشد؟ میتوانید نظرات و تجربه های خودتان را با ما و دیگر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا